ˆ

Ekran listy informacji

Blok przełączania pomiędzy informacjami aktualnymi i archiwalnymi

Lista informacji

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gospodarce energetycznej WOSiR wraz z termomodernizacją zespołu budynków

Data wprowadzenia informacji do BIP: 2018-10-16 13:21:34

Akapit nr 1 - brak tytułu

W ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (LRPO) na lata 2014 – 2020 realizowane jest aktualnie na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zadanie pn. „ Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w gospodarce energetycznej WOSiR wraz z termomodernizacją zespołu budynków”.  Działanie realizowane jest w ramach Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.2 Efektywność Energetyczna 01 - Poddziałanie 3.2.1 Efektywność energetyczna – projekty realizowane poza formułą ZIT. Inwestycja prowadzona jest w systemie zaprojektuj i wybuduj.
              Przedmiotem Inwestycji jest głęboka termomodernizacja zespołu budynków wchodzących w skład kompleksu WOSIR z wykorzystaniem instalacji OZE. Projekt zakłada termomodernizację przegród zewnętrznych, podłóg na gruncie, połaci dachowych, ocieplenie stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację wentylacji mechanicznej, instalacje odnawialnego źródła energii (pompy ciepła), instalacji fotowoltaicznych, oświetlenia energooszczędnego, systemu zarządzania energią elektryczną i cieplną, modernizację centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej.
Realizacja inwestycji jest uwarunkowana koniecznością poprawy niskiej efektywności energetycznej i tym samym jakości obiektów znajdujących się w kompleksie Ośrodka. Priorytetowym  zadaniem jest stworzenie dogodnych warunków do rozwoju sportu i rekreacji w woj. lubuskim.
Zespół obiektów objętych inwestycją znajduje się na działkach nr 195/2 i 195/4 i dotyczy: budynku Świetlicy, Bungalow A, B, C, Bungalow D, E, Bungalow F, G, Budynku „Na sianie", Budynku „Klocki" oraz Budynku zaplecza technicznego. W obiektach zastosowane będą odnawialne źródła energii (pompy ciepła) zasilane przez instalacje fotowoltaiczną.
Inwestycja została ujęta w PGN MOF Zielona Góra w którym zaplanowano działania zmierzające do ograniczenia szkodliwej emisji zanieczyszczeń i tym samym realizacji polityki oszczędności energetycznej w szczególności w obiektach użyteczności publicznej. Podstawową grupą docelową są sportowcy przebywający na zgrupowaniach, dzieci i młodzież oraz osoby niepełnosprawne.
 
Celem Projektu jest redukcja szkodliwych zanieczyszczeń i oszczędność energetyczna oraz poprawa parametrów użytkowych obiektów i standardu odpowiadającego współczesnym wymaganiom. Mając na uwadze pełnienie wzorcowej roli przez samorząd województwa w zakresie oszczędności energetycznej obiektów użyteczności publicznej oraz realizacji zadań statutowych przez WOSiR realizowana inwestycja jest celową i uzasadnioną w kontekście wypełnienia wymagań przejścia na gospodarkę niskoemisyjną.
 
Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma Exalo Drilling Spółka Akcyjna.
Planowany termin zakończenia czerwiec 2019 r.
 
 
 
Galeria zdjęć: OZE 2018

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację: Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie
Osoba, która wytworzyla informację: Magdalena Modzelewska Data wytworzenia informacji: 2018-10-16 00:00:00
Osoba, która odpowiada za treść: Małgorzata Krajewska Data wprowadzenia do BIP 2018-10-16 13:21:34
Wprowadził informację do BIP: Magdalena Modzelewska Data udostępnienia informacji: 2018-10-16 13:21:40
Osoba, która zmieniła informację: Magdalena Modzelewska Data ostatniej zmiany: 2018-10-23 15:14:11
Artykuł był wyświetlony: 155 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
ˆ

Nagłówek strony

  • BIP
  • Godło RP
herb

Biuletyn Informacji Publicznej

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie
ˆ

Ustawienia dostępności

Zmiana wielkości treści w serwisie
Zmiana kontrastu serwisu